hatter93

BEIRATKOZÁSI TUDNIVALÓK – BETLEHEM ÓVODA

Kedves Szülők!
Értesítjük Önöket, hogy a Rákoscsabai Református Egyházközség Betlehem Óvodájába a 2022/23-as nevelési évre a beiratkozás

ideje: 2022. ápr. 27-28-án 8-17 óráig lesz.

A beiratkozáshoz szükséges felvételi jelentkezési adatlapot, valamint az egyéb nyomtatványainkat kitöltve, mindkét szülő által aláírva kérjük személyesen leadni az óvodában (gyermekek is jöhetnek)! Kérjük azokat a jelentkezőket, akik a nyílt napon nem tudtak részt venni, azok mindenképpen gyermekükkel együtt érkezzenek! Ekkor lehetőség lesz  beszélgetésre az óvodavezetővel és körülnézni egy kicsit az óvodában.

A beíratáshoz szükséges nyomtatványok és dokumentumok:

• felvételi jelentkezési adatlap (óvodai adatfelvételi lap a 2022/23-as tanévre),
    • lelkészi ajánlás (ha van),
    • a gyermek keresztelési emléklapjának másolata (ha van),
    • szülői nyilatkozat (hitéleti nevelésről),
    • szülői nyilatkozat (óvodai beiratkozáshoz),
    • szándéknyiltakozat,
    • adatkezelési tájékoztató és nyilatkozat,
    • a gyermek nevére kiállított személyi azonosítót és lakcímet igazoló hatósági igazolvány (személyi igazolvány vagy születési anyakönyvi kivonat és lakcímkártya) másolata, TAJ kártya másolata
    • határozat rendszeres gyermekvédelmi támogatásról (ha van)
    • Amennyiben a gyermekük rendelkezik szakértői véleménnyel (Pedagógiai Szakszolgálattól, Korai fejlesztésről vagy orvosi szakvélemény), kérjük ezt is csatolják!

Letölthető dokumentumok (személyesen leadandó az óvodában):

Óvodai adatfelvételi lap

Szülői nyilatkozat

Szülői nyilatkozat óvodai beiratkozáshoz

Szándéknyilatkozat

Adatkezelési tájékoztató és nyilatkozat

Ha a jelentkezéshez szükséges dokumentumok kinyomtatása nem megoldható, akkor az óvodából kinyomtatott formában elvihető az iroda előtti dobozból (munkanapokon 8-17-ig). A kitöltött dokumentumokat kérjük, hogy személyesen hozzák be a jelentkezési napokon!

Kérjük a beiratkozás határidejének betartását (ápr. 27-28) mindenki vegye komolyan, mivel a beérkezett jelentkezési lapokat fel kell dolgoznunk és a fenntartóval együtt közösen hozzuk meg a szükséges döntést! A felvételről szóló értesítést is elektronikus módon május 5-ig fogjuk a szülők e-mail címére kiküldeni, ezért fontos, hogy a jelentkezési adatlapra olvashatóan írják rá azt az e-mail címüket, amit rendszeresen használnak!

Ha nem tudjuk a gyermeket felvenni, akkor a szülőknek a kötelező felvételt biztosító óvodájukba kell a gyermeket beíratniuk május 4-6. között. A kötelező felvételt biztosító óvodák listáját a következő honlapon találják: https://kir.hu/korzet.

Szeretnénk egy rövid személyes találkozást biztosítani a családok számára a beiratkozáskor, hogy jobban megismerhessük egymást. Erre az alkalomra nem kell külön regisztrálni, érkezési sorrendben történik. Mivel csak rövid idő áll ekkor a rendelkezésünkre, ezért azt szeretnénk kérni a kedves szülőktől, hogy egy kicsit jobban megismerhessük a gyermekeket és a családokat, készítsenek számunkra egy kis bemutatkozó anyagot nyomtatott formában. Ehhez segítségként néhány kérdés lehet: pl. mi a gyermek kedvenc játéka, legkedvesebb időtöltése? Járt-e korábban valamilyen közösségbe pl. bölcsődébe vagy magán óvodába? Vannak-e barátai, könnyen barátkozik-e kortársaival vagy inkább félénkebb? Van-e valamilyen kedvenc szokása? Van-e esetleg valamilyen ételallergiája vagy krónikus betegsége? Van-e valamilyen sajátos nevelést igénylő (SNI) problémája, amiről van szakvéleménye? (ha van, akkor csatolják hozzá mellékletben) Hogyan fejlődött a gyermek mozgása, beszéde? Szobatiszta-e már? Van-e kedvenc tárgya, amihez ragaszkodik elalvásnál? Miért ezt az óvodát választották, ki ajánlotta, hol hallottak rólunk? Gyakorolják-e a vallásukat? Melyik gyülekezetbe tartoznak? Miért tartják fontosnak a gyermekük hitéleti nevelését, hogyan biztosítják ezt otthon?
A kérdések természetesen nem kötelezőek, de nagyban segíthetik a pedagógusok munkáját és a gyermekek személyesebb megismerését. Kérnénk szépen egy családi fotót is mellékelni!
Természetesen mi is szívesen válaszolunk minden kérdésükre a beiratkozáskor.

Melléklet:
Hirdetmény az óvodai beiratkozásról
Óvodai felvétel szempontsora

Budapest, 2022. március 30.
Sok szeretettel várjuk jelentkezésüket az óvodánkba!

Nagyné Szikszai Katalin óvodavezető

hatter93

A NYÍLT NAPOT március 26-án szombaton 8:15-12:00 között az óvoda udvarán tartjuk,

a BEIRATKOZÁS  tervezett időpontja pedig április 27 (szerda)-28. (csütörtök) lesz!

Kérjük, hogy a részletesebb beiratkozási információkat figyeljék majd a honlapunkon! A beiratkozáshoz szükséges kitöltendő dokumentumokat április elején fogjuk feltenni a honlapunkra.

A nyílt napra regisztrálni kell az alábbi linken:

A regisztrációt március 23-án 20:00 órakor lezárjuk!

Kérjük, hogy csak egy időpontra jelentkezzenek! Egy gyermekkel csak egy szülő érkezzen!

A foglalkozásokat az udvaron fogjuk tartani egyszerre maximum 8-10 gyermek részvételével. Az óvoda épületébe senki nem jöhet be, a csoportszobákat csak az ablakokon keresztül lehet megtekinteni. (Kivétel: eső esetén az aulában vagy a tornateremben fogjuk megtartani a programot.)

Kérjük, hogy a teraszokon kihelyezett fertőtlenítő automatákat minden esetben használják! A felnőttek számára kötelező a maszk használata!

Fontosnak tartjuk az első személyes találkozást, ezért szeretnénk ha legalább ilyen módon lenne lehetőségünk az ismerkedésre, ha az aktuális járványügyi helyzet ezt engedi. Ezen a napon a jelenlegi óvodásaink nem lesznek az óvodában, így lehetőségük lesz megismerni az óvodánkat, az óvodapedagógusainkat, és feltenni esetleges kérdéseiket!

Szeretettel várjuk Önöket gyermekeikkel együtt!

Áldás, békesség!

Nagyné Szikszai Katalin